Binance, 8 Altcoin İçin Duyuru Yaptı: Delist ve Listeleme Var!

Kripto para borsası devi Binance, platformunda hem silinecek hem de eklenecek varlıklar ile kullanıcılarına yeni kazanç fırsatları sunuyor. Kullanıcıların işlem çeşitliliğini artırmayı hedefleyen hamleler 12 Temmuz tarihi itibariyle yürürlüğe girecek.

Binance Margin’de delist duyurusu yaptı

Binance Margin, 24 Temmuz 2024 saat 06:00 (UTC) itibariyle TUSD’yi hem Cross hem de Isolated Margin işlem çiftlerinden kaldıracağını duyurdu. Bu kararın ardından silinecek işlem çiftleri şunlar olacak:

  • Cross Margin Çiftleri: BTC/TUSD, TUSD/USDT
  • Isolated Margin Çiftleri: BTC/TUSD, TUSD/USDT

Binance Margin, 12 Temmuz 2024 saat 06:00 (UTC) itibariyle yukarıda belirtilen Isolated Margin işlem çiftlerinde borçlanmayı askıya alacak. Binance Margin, 24 Temmuz 2024 saat 06:00 (UTC) itibariyle kullanıcıların pozisyonlarını kapatacak, otomatik hesap kapatma işlemi gerçekleştirecek ve tüm bekleyen emirleri iptal edecek. Bu işlem çiftleri daha sonra Margin platformundan tamamen kaldırılacaktır.

Yeni işlem çiftleri ve trading bot hizmetleri

Binance, kullanıcılarına sunduğu işlem seçeneklerini çeşitlendirmek adına 12 Temmuz 2024 saat 08:00 (UTC) itibariyle 1000SATS/USDC ve IO/USDC işlem çiftlerini kullanıma açıyor. Ayrıca aynı tarih ve saatte Binance, söz konusu yeni işlem çiftleri için “Trading Bots” hizmetlerini de kullanıma sunacak. Bu sayede kullanıcılar, otomatik olarak alım satım yapmalarına olanak tanıyan “Spot Algo Siparişleri” özelliğini 1000SATS/USDC ve IO/USDC işlem çiftlerinde kullanabilecekler.

Simple Earn ve Asset Hub’a ASTR ile DOT entegrasyonu gerçekleşti

Binance Simple Earn, platformuna Kilitli Ürünler (Locked Products) kategorisinde Astar (ASTR) ekliyor. 11 Temmuz 2024 saat 10:00 (UTC) ile 11 Ekim 2024 saat 09:59 (UTC) arasında Kilitli Ürünler üzerinden ASTR satın alan kullanıcılar, %19,9’a varan APR oranlarında ödül kazanabilecekler. Konuya yönelik önemli detaylar şu şekilde:

  • Promosyon Dönemi: Yalnızca 11 Temmuz 2024 saat 10:00 (UTC) ile 11 Ekim 2024 saat 09:59 (UTC) arasında yapılan ASTR Kilitli Ürün abonelikleri geçerli olacaktır.
  • Abonelik Formatı: İlk gelen ilk hizmet esasına göredir. Minimum ve maksimum abonelik miktarları ile birlikte abonelik süresi şartları kullanıcıların alacakları APR oranlarını etkileyecektir.
  • Ödül Hesaplama Dönemi: Geçerli bir Kilitli Ürün aboneliğinin tamamlanmasından sonraki günün 00:00 (UTC) saatinden itibaren abonelik süresinin sonuna kadar devam eder.
  • Ödül Dağıtımı: Günlük olarak gerçekleştirilecektir.

Binance, Polkadot (DOT) ile entegre olmayı tamamladığını duyurdu. Bu sayede kullanıcılar artık DOT yatırımlarını Asset Hub üzerinden transfer edebilirler. Yatırma ve çekme işlemleri kullanıma açıldı. Bu duyurular, Binance’in kullanıcılarına sunduğu hizmetleri çeşitlendirme ve yatırımcıların kazanç potansiyelini artırma yönündeki sürekli gelişimini gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir