Bu kez Saadet Partisi hızlı davrandı: Yaprak dökümü başladı… Görev değişiminin perde arkası

Genel başkan Temel Karamollaoğlu’nun görevi bırakacağını açıklamasının ardından Saadet Partisi 3.Olağan Kongresi’nin 30 Haziran’da Ankara’da yapılması planlanıyordu. Ancak Odatv’nin ‘Odatv olağanüstü kongrenin perde arkasını öğrendi: Saadet’te aday krizi’ başlıklı haberinden sonra kongre iptal edildi.

İLGİLİ HABER:

Yapılması planlanan kongrede Genel başkanlık için Milli Görüş’ün merhum lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın son Teşkilat Başkanı olan ve şu an Parti Sözcülüğü görevini yürüten İstanbul Milletvekili Birol Aydın ve Saadet Partisi Teşkilat Başkanı ve Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan yarışacaktı.

Parti Sözcüsü Birol Aydın’ın, Karamollaoğlu’nun açıklamasından önce adaylığını duyurması ve bunu parti sosyal medya hesabından yapması parti teşkilatlarında çeşitli tartışmalara ve söylemlere yol açtı.

BU SEFER SAADET PARTİSİ HIZLI DAVRANDI

Yaşanan krizlerin ardından Saadet Partisi’nde ilk görev değişikliği gerçekleşti. Birol Aydın’ın, partinin sosyal medya hesaplarından adaylık açıklaması yapmasına onay veren Tanıtım, Medya ve İletişim Başkanı Yusuf Sunar görevden alındı. Yerine ise GİK Üyesi Arslan Ateş’in getirildi.

Daha önce Saadet Partisi kulislerinden birçok bilgiyi haftalar öncesinden okurlarına aktaran Odatv, bu görev değişikliğini de kulis bilgisi olarak haberleştirdiği sırada, Saadet Partisi hızlı davranarak değişikliği açıkladı.

Öte yandan Odatv’nin kaynaklardan edindiği bilgilere göre, değişikliğin sebebi olarak Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun teşkilatlardaki nabzı düşürerek, parti içindeki tartışmaların dinmesini istediği ifade edildi.

PARTİ HESABINI KULLANMASI TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Birol Aydın’ın Karamollaoğlu açıklama yapmadan önce adaylığını duyurması Saadet Partisi Genel Merkezi’nde “darbe girişimi” eleştirilerini beraberinde getirmişti. Parti Genel İdare Kurulu üyelerinden Ahmet Maruf, Aydın’a tepkisini “Kurumun resmi hesabından kurumun genel başkanının bilgisi ve onayı olmadan paylaşım yaparak korsan adaylık açıklamak genel başkanın, yüksek istişare kurulunun iradesine karşı açık bir darbe girişimidir” sözleri ile göstermişti.

ARSLAN ATEŞ KİMDİR?

Arslan Ateş 1969 yılında Ordu’nun Ünye ilçesinde doğdu. 9 Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 1995-2000 yılları arasında öğretmenlik ve Eğitim-Bir Sendikasında bölge başkanlığı yaptı. Daha sonra özel öğretim sektöründe öğretmen olarak çalıştı. Bunun yanında ulusal medyada TV programları hazırladı. Öte yandan Saadet Partisi GİK Üyesi olan Ateş, farklı sivil toplum kuruluşlarında kurucu üyelik, yöneticilik, danışmanlık hizmetlerinde bulundu. Müzik ve Sinema Derneği (MÜSİDER)’in genel başkanlığını da yapan Arslan Ateş, aynı zamanda Gürcistan Dostluk ve Dayanışma Derneği’nin yönetim kurulu üyeleri arasındadır.

YUSUF SUNAR KİMDİR?

1985’te Batman’da doğdu. Ortaokul ve liseyi Antalya’da bitirdikter sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde yüksek öğrenimini tamamladı. 2007’den itibaren özel televizyonlar ve TRT belgesel ve programlar yaptı. İngilizce ve Kürtçe biliyor. Saadet Partisi’nde Tanıtım, Medya ve İletişim’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunuyordu.

Talha Özmen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir